סגור לידיעתך: אנחנו משתמשים בעוגיות באתר זה לפרטים נוספים
Skip Navigation Links דף הבית הודעות דוא"ל מזוייפות
הודעות דוא

הודעות דואר אלקטרוני מזוייפות

 

בעולם מתפתחת תופעה של נוכלים המנסים לאסוף, באמצעות הודעות דואר אלקטרוניות (דוא"ל) מזויפות, המכילות קישור לאתרים מתחזים, נתוני זהות כגון: סיסמאות, מספר חשבון בנק ו/או מספר כרטיס אשראי, של אנשים לצורך גישה לחשבונותיהם.

גם בישראל, אירעו מקרים בהם קיבלו אנשים דוא"ל, אשר לכאורה נשלח מבנק, לרוב בנק זר מחו"ל, ובו התבקשו להיכנס לאתר האינטרנט של הבנק ולהקליד פרטי הזדהות ונתונים אישיים. בדוא"ל נמסרות סיבות להעברת הנתונים האישיים כגון: סיבות ביטחון, שדרוג מערכות, חסימת החשבון וכד', והאתר אליו הם מופנים הינו לעיתים חיקוי מדויק של האתר האמיתי.

חברת max לעולם לא תפנה ללקוחות במייל בו יתבקשו לקוחותיה לעדכן את פרטיהם האישיים ולכן אין בשום מקרה לעדכן פרטים, לאחר קבלת הודעת דואר אלקטרוני המזמינה לבצע עדכון כזה.

בשום מקרה לא תידרש לתת את הקוד האישי הסודי שלך שניתן יחד עם כרטיסך, ואין למסור קוד זה לאף אדם או גורם, גם אם אלו מוצגים כעובדים או שייכים לחברת max.

להלן רשימה של פעולות כלליות אשר יהפכו את השימוש בדוא"ל ובאינטרנט לבטוח יותר בכלל, וביצוע פעולות פיננסיות בפרט:

 1. הקפד לזהות את אתר max ואת מנעול האבטחה בכל כניסה לאתר בטרם תקליד את נתוניך האישיים. הקפד במיוחד אם הכניסה לאתר בוצעה דרך קישור המופיע בהודעת דוא"ל שקיבלת.
 2. המנע מלחיצה על קישורים בהודעות דוא"ל חשודות ו/או ממענה להודעות דוא"ל חשודות. להלן רשימה של סימנים המעידים על הודעות תרמית:
    • הודעות דוא"ל המבקשות במפורש שליחת פרטי הזדהות בדוא"ל (מוסד פיננסי אמיתי, לעולם, לא יבקש פרטי הזדהות בדוא"ל).
    • הודעות שיש בהן נימה של דחיפות, המאיצות בך למסור/לעדכן את פרטייך ברישומי הבנק, בדוא"ל או דרך אתר הבנק לכאורה, תוך איום בפגיעה בשירות במידה ולא תמלא את הדרישה.
    • הודעות שיש בהן שגיאות כתיב (שגיאות אלה עוזרות להודעות לעקוף מנגנוני סינון תכנים וחסימת דוא"ל זבל).
 1. בשום מקרה אל תשלח בדוא"ל מידע אישי כל שהוא. דוא"ל אינו מאובטח דיו ונתון לחשיפה ע"י גורמים אשר אינם מורשים לכך.
 2. המנע מהורדת קבצים אשר המקור שלהם לא זוהה בוודאות למחשבך.
 3. התקן במחשבך את אמצעי האבטחה הבאים: תוכנת אנטי וירוס, חומת אש (FIRE WALL), תוכנת למניעת חדירת דוא"ל זבל (ANTI SPAM). אמצעים אילו מצמצמים באופן ניכר את האפשרות שתקבל הודעות דוא"ל מזוייפות.
 4. במידה ומתעורר חשד כלשהו לגבי אי תקינותו של תהליך הרישום ו/או הגלישה ו/או הודעת דוא"ל שקיבלת, אנא הקפד להודיע למוקד התמיכה או למרכז שירות הלקוחות של max.


חזרה לעמוד אבטחת האתר