כרטיס אשראי חכם

תשלום בטוח ומהיר ללא מגע

תשלום בטוח

תשלום בטוח

הכרטיסים מבוססים על תקן אבטחה מתקדם

קל, נוח ומהיר

קל, נוח ומהיר

משלמים עד 300 ₪ ללא צורך בהקלדת הקוד הסודי

גם בארץ וגם בחו"ל

גם בארץ וגם בחו"ל

כרטיסי האשראי פועלים על פי תקן בינלאומי

לשחזור הקוד הסודי שלכם

שאלות ותשובות

מי שביקר בחו"ל בשנים האחרונות כנראה כבר שם לב שבמדינות רבות תהליך התשלום בבתי עסק נראה אחרת לגמרי מאשר בישראל: במקום להגיש את כרטיס האשראי למוכר ולהביט עליו "מגהץ" אותו, באירופה ובארצות הברית הכרטיס נשאר בידיו של הלקוח, שמכניס אותו בעצמו למסוף תשלום ומקליד את הקוד הסודי שלו כדי לאשר את העסקה.

זה קורה בזכות מסוף החכם בעל תקן האבטחה EMV (ראשי תיבות של חברות האשראי הבינלאומיות Visa, Mastercard ו-Europay). במסגרת התקן, כרטיסי האשראי מיוצרים עם שבבים אלקטרונים חכמים שמאפשרים תשלום באמצעות קוד סודי וכן תשלום ללא מגע כלל (Contactless).

מכירים את הקוד הסודי שאתם מקבלים עם כל כרטיס אשראי חדש? זה שאיתו מושכים כסף בכספומט, ופעמים רבות זורקים ושוכחים? אז אסור לשכוח יותר. בקרוב מאוד תצטרכו להשתמש בו יותר ויותר. 

מתי? בכל עסקה שתבצעו בכרטיס החכם שלכם בסכום שעולה על 300 ₪, תצטרכו להכניס את הכרטיס למסוף התשלום ולהקיש את 4 הספרות כדי להשלים את התהליך. עסקאות עד 300 ₪ ניתן לבצע ללא מגע, ואם משלמים בנייד אין צורך אף פעם להקיש את הקוד, ללא קשר לסכום העסקה.

בכל מקרה, לקוחות max יכולים בקלות לשחזר את הקוד הסודי שלהם ולצפות בו באתר ובאפליקציה בכל זמן ומכל מקום בתהליך זריז שאורך פחות מדקה, כלומר, גם בתור לקופה. חשוב לזכור: את הקוד צריך להקליד בקופה, ולכן אין למסור אותו לאף אחד ובשום תנאי (גם אין צורך למסור אותו לקופאי).

תשלום ללא מגע מתאפשר בעסקאות עד 300 ₪ בבתי עסק עם מסופים חכמים. היתרון ברור: זמן התשלום יתקצר משמעותית, וכשלוקחים בחשבון ש-85% מהעסקאות במשק הן עד 300 ₪, אין ספק שעסקאות ללא מגע יהיו יעילות עבור המשלמים ובתי העסק.

איך זה עובד? פשוט מצמידים את הכרטיס למסוף התשלום (לא משנה איזה חלק או צד של הכרטיס) ומחכים לצפצוף (ביפ), אחריו העסקה הושלמה ואפשר להחזיר את הכרטיס לארנק.

כמובן שכל זה מתאפשר רק אם יש לכם כרטיס אשראי חכם! אם יש על גבי הכרטיס שלכם סימן כזה (((( - הרווחתם! משמעות הסימן היא שהכרטיס שלכם תומך בתקן EMV ובטכנולוגיית Contactless. אם אין את הסימן, אתם מוזמנים לשדרג את כרטיס max שלכם בחינם.

מרבית בתי בעסק ברחבי הארץ כבר עברו לקבל תשלום במסופים חכמים עם הסימן ((((. על פי המתווה של בנק ישראל, כמעט כל העסקים מחוייבים לעבור לתקן החדש עד 31 ביולי 2021.

בכל הקשור לעסקאות שמבוצעות מרחוק, לא תרגישו בהבדל. כמובן שלא תידרשו למסור את הקוד הסודי שלכם לנציגים טלפוניים או באתרי אינטרנט, אלא תמסרו את אותם פרטים כמו היום כדי לבצע תשלום בכרטיס אשראי (מספר כרטיס, תוקף, 3 הספרות בגב הכרטיס).

מידע נוסף שכדאי לדעת

ישראל עוברת לשימוש במסופים חכמים - מה חובה לדעת?

בארץ עוברים להשתמש בחנויות במסופים חדשים בעלי שבב חכם. כדאי שתשננו כבר עכשיו את הקוד הסודי של כרטיס האשראי שלכם

לכתבה המלאה

הצעד הבא בתחום התשלום בנייד: Apple Pay הגיעה לישראל

מעכשיו יכולים גם בעלי מכשירי אייפון לשלם בנייד בבתי עסק. כמה התשלום בנייד נפוץ בארץ לעומת שאר העולם? ואיך צפויה להשפיע הכניסה של Apple לשוק התשלומים בישראל? כל הפרטים

לכתבה המלאה