סגור לידיעתך: אנחנו משתמשים בעוגיות באתר זה לפרטים נוספים
Skip Navigation Links דף הבית לאומי קארד ברשת הדרך החדשה לשכור דירה | max מבית לאומי קארד

הדרך החדשה לשכור דירה: ללא צ'קים, ללא ערבים והכל בחוזה דיגיטלי

שיתוף פעולה בין max והסטארטאפ iagree יהפוך את תהליך השכרת הדירה לדיגיטלי: תשלום דיגיטלי, חוזה דיגיטלי וביטחונות לבעל הדירה ולשוכר

אם עד היום כל העברת תשלום בעולם השכירות התרחשה באמצעות צ'קים והחוזים הודפסו על גבי נייר, שירות חדש שיושק בימים הקרובים יאפשר לשוכרים ולמשכירים חתימת חוזה והעברת תשלום דיגיטלית בעסקאות שכירות בתחום הנדל"ן. הפלטפורמה של הסטארטאפ iagree בשיתוף max תאפשר התקשרות דיגיטלית בין השוכר לבעל הדירה, תשלום שכר-דירה ומתן ביטחונות כנגד התשלום.

בנוסף יציע אתר iagree הבטחת שכר הדירה לבעלי הדירות מ-max, והשוכר לא יידרש להציג ביטחונות כנגד שכר הדירה. בנוסף האתר ייצר דו"ח רקע ייעודי על השוכר בכדי לאפשר לבעל הדירה לבחור את השוכר הכי מתאים עבורו. הדו"ח מורכב ממידע אישי אותו בחר השוכר לשתף ומידע פיננסי שנבדק מול מקורות מידע רשמיים.

לדברי אוהד מימון סמנכ"ל פיתוח עסקי ב-max: "השת"פ שאנו משיקים היום עם iagree הוא שת"פ משמעותי כחלק משיתופי הפעולה הרבים של max עם סטארטאפים, ביצירת חווית תשלום מתקדמת. מהיום כל לקוח יוכל לשכור דירה בתהליך דיגיטלי, מהיר ונוח, וגם לשלם בצורה דיגיטלית. חברת max ממשיכה להוביל את עולם שיתופי הפעולה עם סטארטאפים בעולם הפינטק. שיתוף הפעולה עם iagree מאפשר לנו להציע חווית תשלום דיגיטלית ונוחה, בתהליך שמסורתית התנהל באמצעות צ'יקים ומזומן".

את אתר iagree ייסדו עופר פעילן, תום רייס ומעוז יפת, אשר עקב חוויות אישיות מאסו בשוק השכירות שמתנהל, לדעתם, בצורה מיושנת. השלושה, שהכירו בעת שירותם הצבאי בחיל האוויר, החליטו לעזוב עבודה ומשכורת בטוחה כדי להקים את החברה ולתת פתרון לבעיות הקיימות בשוק השכירות בהתקשרות שבין בעל דירה ושוכר.

"שורש העניין נובע מכך שבעל הדירה מפקיד נכס יקר ערך שבבעלתו בידיו של אדם זר" הם אומרים. "אלמנט זה מייצר את חוסר האמון והחשש כלפי הצד השני וכפועל יוצא חוזים "דרקוניים", עויינות ועול ביטחונות שמוטל על כתפיו של השוכר. תוסיפו על זה את צורת ההתקשרות המיושנת של חתימה על חוזה נייר וצ'קים, וקיבלתם התעסקות מרובה שבסופה נשאר בעיקר הרבה תסכול וסימני שאלה. תמוה בעניינו ששוק כל-כך עתיר משאבים, נמצא כל-כך הרבה שנים מאחור מבחינה טכנולוגית".

ב-2016 : 27% מכלל משקי הבית שוכרים דירות. מדי שנה מצטרפים כ- 15 אלף שוכרים נוספים, והשוק מאופיין בקצב גידול של 2.7% בשנה.

עיקר הצמיחה באחוז השכירות בא לידי ביטוי בשכבת מעמד הביניים בגילאים 30-39.

נכון להיום, כ- 650,000 דירות בישראל מוצעות במודל של שכירות

שכ"ד הממוצע עומד על 3715 ₪ בחודש. המחיר הולך וגדל ככל שמתקרבים למרכז.

חמשת הערים המהוות 42% משוק השכירות הן: תל אביב-יפו, ירושלים, חיפה, באר שבע ורמת גן. (בכל אחת מהערים הנ"ל למעלה מ-33% שיעור שכירות).

בעלי דירות בגלאים של 30-50 מהווים כ- 55% משוק השכירות בישראל. לא הבנתי את הנתון

בשנים האחרונות נוצרה תופעה מעניינת לפיה משפחות צעירות קונות דירות בערי הפריפריה או הלווין וממשיכות לגור בשכירות במרכז הארץ, תופעה שמקורה בסביבת ריבית נמוכה ועלייה חדה במחירי הדירות.

תקופת השכירות ה"חמה" – הינה בין אמצע מאי לתחילת אוקטובר.

*המידע מבוסס מנתוני הלמ"ס (2016) ומחקרים שבוצעו ע"י משרד הבינוי והשיכון (2014)

  • שתפו