Skip Navigation Links max עסקים מידע וטפסים רעיונות לעסקים – עצות וטיפים > כללים לפתיחת עסק עצמאי בבית

כללים לפתיחת עסק עצמאי בבית

 

חשבתם על מיזם יצירתי והחלטתם לעזוב את העבודה כשכירים? רוצים לפתוח עסק בבית? כדאי שתכירו כמה טיפים שיעזרו לכם לבצע את הצעדים הראשונים בקלות ובצורה נכונה

שוק העבודה משתנה לנגד עינינו ואחד הטרנדים המשמעותיים של השנים האחרונות הוא מעבר לעצמאות. יותר ויותר אנשים מוותרים על עבודה כשכירים ומחליטים לפתוח עסק ביתי. הטכנולוגיה הופכת את העניין לפשוט ונגיש ואפשר להגשים גם מיזמים יצירתיים במיוחד. עם זאת, התהליך כרוך גם בקשיים ולכן חשוב להקפיד על כללי המפתח ולבצע את הצעדים הראשונים בצורה נכונה.

התנהלות מול הרשויות וסביבת עבודה נעימה

אתם לא יכולים להתחיל לפעול כעסק לפני שתפתחו תיק מול הרשויות. קודם כל, זכרו שאתם מחויבים בדיווח שוטף לרשויות המס והקפידו לרשום את העסק כחוק. הפרידו את העסק משאר הפעילויות הכלכליות של הבית ושמרו את כל החשבוניות במקום נפרד. הפרידו גם חשבונות בנק, תיבות דואר ותקציב ובדקו על אפשרות להקים חברה או חברה בע"מ. כל אלו יכינו אתכם לביקורת פתע של רשויות המס וימנעו עוגמת נפש והוצאות מיותרות.

שנית, הגדירו בתוך הבית סביבת עבודה נעימה ונפרדת משאר החללים. התחייבו לשעות העבודה שקבעתם לעצמכם והפעילו משמעת עצמית. העבירו את המסר הנכון לשאר בני הבית ואל תתנו שיפריעו לכם עם מטלות אחרות.

ארגז כלים בתחום האשראי

כל עסק נדרש לליווי מקצועי בתחום הכספים. תוכלו ליצור חנויות מקוונות וליהנות משירותי סליקה מתקדמים בעלויות מינימליות אם אתם מוכרים מוצרים ושירותים דרך האינטרנט, אך לא תוכלו לוותר על הידע של אנשי המקצוע. הידע יעזור לכם בעיקר לנצל את יתרונות האשראי ולבצע מעקב ובקרה שוטפים על ההכנסות.

מומלץ לברר אודות פתרונות סליקה גם לנייד היות והרכישה דרך המובייל (וגם הטאבלט דרך אגב) גדלה כל הזמן. בררו אילו אפליקציות טובות יאפשרו לכם לכבד כרטיסי אשראי ועשו זאת באופן מאובטח. תוכלו  לבחור למשל אפליקציה עם קורא שפתיים שמתחבר לסמארטפון כדי להעביר באופן פיזי את כרטיס האשראי של הלקוח, או להקליד פרטים בעסקה טלפונית. מצאו את הכלי שמתאים לכם והשתמשו באשראי כדי לבדל את עצמכם מהמתחרים. בנוסף, אשראי יחסוך מכם את הסרבול של ספירת מזומנים ידנית.

מה הקשר בין אופטימיות וכסף?

אופטימיות היא מילת המפתח בניהול עסקים קטנים. היערכו לתקופות קשות, שמרו על סבלנות ואל תצפו להתעשר ביום אחד. הקמת העסק תדרוש מכם משאבים ותחייב ריכוז ומקסימום תשומת לב. היערכו לכך גם מבחינה טכנית והכינו את בני הזוג והמשפחה.

חשיבה חיובית היא הכרחית להצלחת העסק ויש המון סיפורים על חברות ענק שהתחילו כמיזם קטן. בסופו של דבר, רגעי התסכול הם מצב זמני שלא אמור למנוע מכם להגשים את החלום. ההצלחה תמתין לכם רק אם תהיו מוכנים אליה באמת ותגיעו אחרי תהליך נכון של למידה והתגבשות.


 

לתשומת ליבך: הטיפים המובאים במאמר להלן אינם מהווים, בשום דרך, תחליף לייעוץ משפטי/אחר, ככל שיידרש על-ידי בית העסק. הטיפים במאמר זה הנם תקציר כללי בלבד, ואין להסתמך עליהם או לראות בהם כסיכום ממצה של הדין החל. בית העסק נושא באחריות המלאה לעמידה בכלל דרישות הדין החלות עליו ועל פעילותו.

טיפים נוספים לבעלי עסקים: