סגור לידיעתך: אנחנו משתמשים בעוגיות באתר זה לפרטים נוספים
Skip Navigation Links דף הבית מגזין max מידע על הוראות קבע

תשלום חשבונות בהוראת קבע: בנק או כרטיס אשראי?

רוב האנשים משלמים כיום חשבונות בהוראת קבע. לפני שמתחילים, כדאי לבדוק האם משתלם ונוח יותר לעשות זאת דרך הבנק או כרטיס אשראי

מי מאתנו לא משלם היום חשבונות חשמל, מים, ארנונה, ביטוחים וכו' בהוראת קבע? היתרונות הם ברורים – הוראות הקבע חוסכות לנו טלפונים מיותרים וריצה לסניף הדואר, מבטיחות שלא נשכח, חלילה, לשלם את החשבון ומאפשרות לנו מעקב אחרי התשלומים בצורה קלה ונוחה – דרך חשבון הבנק או פירוט חיובים של כרטיס האשראי.


מנתוני max עולה כי רוב הלקוחות אכן מעדיפים לשלם חשבונות בהוראות קבע וכי רובם מעדיפים לעשות זאת דרך כרטיס האשראי. לכל לקוח, בממוצע, כארבע הוראות קבע לתשלום חשבונות בכרטיס האשראי, כאשר התשלומים הנפוצים ביותר הם עבור חשמל, גז, ביטוחים, רשויות מקומיות, שירותי בריאות ותקשורת. ההוצאה השנתית הממוצעת ללקוח בהוראות קבע עומדת על כ-9,000 שקלים.
כעת הגיע הזמן לבדוק - האם באמת עדיף לשלם חשבונות בהוראת קבע בכרטיס אשראי, או שכדאי בכלל לעשות זאת דרך הבנק?


1. הקמת הוראת קבע - כדי להקים הוראת קבע חדשה לתשלום חשבון לחברה/ עסק, צריך להתקשר לבית העסק או להיכנס לאתר האינטרנט שלו ולמלא טופס לתשלום בהוראת קבע. אם מחייבים חשבון בנק צריך להחתים את הבנק ולהחזיר את הטופס חתום לבית העסק, בעוד אם רוצים לחייב כרטיס אשראי יש רק למלא את פרטי כרטיס האשראי ללא צורך באישור.


במידה וכבר יש לכם הוראות קבע במספר כרטיסי אשראי מומלץ לרכז אותן במקום אחד. ניתן להעביר הוראות קבע באתר או באפליקציה בקלות 24/7 ללא מילוי טפסים או מעורבות נציג טלפוני.


2. מעקב אחר תשלומי החשבונות - הוראת קבע היא דרך נוחה לתשלום חשבונות, אבל היא אינה פעולה של שגר ושכח, וחשוב שנמשיך להיות עם היד על הדופק גם לאחר הקמת ההוראה. המעקב אחר הוראות קבע בבנק מתבצע בדף החשבון ומופיע כתנועה ביום החיוב של החברה/ עסק. לעומת זאת, בכרטיס אשראי ניתן לעקוב אחרי הוראות הקבע באזור האישי באתר או באפליקציה, בתפריט "הוראות קבע" וגם בחיוב החודשי – שם מרוכזות כל ההוצאות והוראות הקבע במקום אחד ובמועד חיוב אחד.


3. עמלה על תשלום חשבונות בהוראת קבע - הבנק גובה על הוראת קבע עמלה שהינה סכום קבוע, שנע בין 1.5-2 ₪ לכל הוראה. לעומת זאת, הוראת קבע דרך כרטיס האשראי היא נקייה מעמלות.


4. קבלת הטבות על תשלום חשבונות בהוראת קבע - חשבונות צריך לשלם, אז למה לא ליהנות מהטבה תוך כדי? יתרון שקיים רק בהוראות קבע דרך כרטיס אשראי הוא כי תשלומים בכרטיס צוברים לזכותך נקודות/ פינוקים, אותם ניתן לממש אחר כך בשלל הטבות ואטרקציות.


סיכום:​בנק
​כרטיסי אשראי
​הקמת הוראת קבע
​הליך בירוקרטי באתר/ טלפון בית העסק שמצריך חתימה על טפסים
​הליך בירוקרטי באתר/ טלפון של בית העסק בו ממלאים פרטי כרטיס אשראי
​מעקב
​בחשבון הבנק ביום החיוב
​בפירוט חיובים חודשי ובפירוט הוראות קבע באתר/ אפליקציה
עמלה
​בין 1.5-2 ₪ להוראת קבע אחת
​אין
הטבות
​אין
​תשלום מזכה בצבירת נקודות/פינוקים למימוש הטבותולסיום, טיפ חשוב: חשוב לזכור כי הוראות קבע הן אמצעי נוח לתשלום חשבונות באופן אוטומטי, כמעט, אבל זה לא פוטר אותנו מלעקוב אחרי החשבונות והחיובים מידי חודש, בחשבון הבנק או בפירוט החיובים החודשיים בכרטיס אשראי.


להעברת הוראת קבע בקלות