סגור לידיעתך: אנחנו משתמשים בעוגיות באתר זה לפרטים נוספים
Skip Navigation Links דף הבית מגזין max יום האישה - ארבע נשים מעוררות השראה | max

יום האישה הבינלאומי: 4 נשים מעוררות השראה

פרויקט מיוחד לרגל יום האישה הבינלאומי: 4 נשים מובילות בתחומן נותנות לכן טיפים כיצד הגיעו למעמדן והשראה לקריירה מוצלחת

עברנו כברת דרך מאז צוין לראשונה יום האישה הבינלאומי לפני יותר ממאה שנה. המקור לתאריך היה שביתה של נשים על תנאי העסקתן. מאז, המודעות לזכויות הנשים ומעמדן הלכה והתחזקה עם השנים והיום אנו מוצאים יותר ויותר נשים העומדות בראש מדינות, ארגונים, מאבקים חברתיים ועוד.
השנה, לרגל יום האישה הבינלאומי, בחרנו להפנות זרקור ל-4 נשות עסקים מצליחות, שמנהלות חברות, העובדות עם max, ושאלנו אותן 5 שאלות זהות. להלן תשובותיהן:


אהובה תורג'מן, מנכ"ל קבוצת BBB אהובה תורג'מן

קריירה: לפני כעשור נכנסתי לתפקיד מנכ"ל רשת BBB, כאשר הרשת מנתה 4 סניפים וכיום אנו עומדים על 27 מסעדות בפריסה ארצית. לפני כשלוש שנים רכשנו את רשת Burgerim, המונה כיום 50 סניפים; ולפני כחצי שנה את רשת moses, המונה כיום 11 מסעדות; כך שבפועל כיום, אנו מהווים את קבוצת מסעדות ההמבורגרים הגדולה ביותר בישראל, עם 3 מותגים, 95 מסעדות ואלפי עובדים.

מה מלהיב אותך בעבודה שלך? העשייה המתמדת, ההתחדשות, השינויים התכופים, הלחץ, העיסוק בזיהוי הדבר הגדול הבא, התחרות המתמדת והשאיפה להישאר תמיד במקום הראשון - כל אלה מגבירים את האדרנלין היומיומי, שומרים על מתח עשייה גבוה ומלהיבים אותי בכל בוקר מחדש.

הטיפ שלך לנשים שמעוניינות בקריירה מוצלחת: ה-ק-ש-ב-ה! יש ללמוד להקשיב מתוך רצון להבין ולא מתוך רצון להגיב. ומעבר לכך - להוות דוגמה אישית, עם עבודה קשה ומאומצת; ראייה רחבה של התמונה הכוללת; ירידה מוקפדת לפרטים הקטנים ביותר; התעדכנות מתמדת בכל החידושים בעולמות התוכן; ובעיקר, הגדלת ארגז הכלים המקצועי שלך בעזרת למידה מתמדת - כל אלה יסייעו לכל אישה שרוצה להתקדם ולהצליח. לא פחות חשוב, ברמה האישית, אני ממליצה לשמור על איזון בריא בין חיי הזוגיות והמשפחה, לבין העבודה.

מי ההשראה שלך? מאיר ביטון, אחי הגדול, הוא המנטור והגורו שלי. הוא זה שהכניס אותי לעולם המסעדנות, לפני כ-25 שנים, כשהציע לי לנהל סניף של 'יטבתה בעיר' שהיה בבעלותו. הוא לימד אותי מהו ניהול, סטנדרטים, נהלים ועבודה נטולת פשרות וקיצורי דרך, ובעיקר לימד אותי לשים דגש עיקרי על ניהול מערכות יחסים: "לאף אחד לא אכפת כמה אתה יודע, עד שהוא יודע כמה אכפת לך". במערכות כאלה עליך להשאיר את האגו מאחור, שכן אגו ומנהיגות לא הולכים ביחד.

מה את מאחלת לעצמך לעתיד? איפה את רואה את עצמך בעוד עשור? מאחלת לעצמי המשך הנאה מהעשייה והרגשת הסיפוק בידיעה שאת יוצרת משהו חדש ברמה היומיומית, בחתירה להגדלת כמות המסעדות בכל אחת מהרשתות, לצד רכישת מותגים אחרים, לאו דווקא מתחום המסעדות. ברמה האישית מאחלת לעצמי ולכל אהוביי בריאות ואושר, המון חוויות נפלאות ביחד, וכמובן - עוד נכדים, כמה שיותר.


סמדר אשכנזי ריוויט, מנכ"ל סטודיו C סמדר אשכנזי

​קריירה: מטרתי כמנכ"ל סטודיו C היא לאפשר לכל אישה להרגיש טוב עם עצמה. אנחנו מתמחים בפעילות גופנית, תזונה נכונה ואורח חיים בריא, בכל מעגל החיים מנערות דרך נשים הרות, נשים לאחר לידה וכן הלאה.
על מנת לאפשר לכל אישה למצוא לעצמה את האימונים שהיא הכי מתחברת אליהם והכי מתאימים לה חידשנו ופתחנו מגוון רחב של אימונים הפרוסים על פני כל היום, כך שגם האישה העסוקה ביותר תוכל תמיד למצוא לעצמה שעה שמתאימה לה.

מה מלהיב אותך בעבודתך? אני באמת מאמינה בערכים המוספים של אורח חיים בריא. בניגוד לדברים רבים בחיים שלנו את הגוף שלנו אנחנו לא יכולות להחליף ולכן חשוב שנטפח אותו ונשמור עליו בריא, כשאנחנו מזינות ומתייחסות טוב לגוף שלנו אנחנו מרגישות הרבה יותר טוב, וכך גם האנרגיות הטובות שלנו מוקרנות לסביבה שלנו ותורמות להערכה העצמית שלנו. אני בהחלט מאמינה שלכל אישה מגיע את הזמן הזה להשקיע בעצמה ולהרגיש טוב עם עצמה.

הטיפ שלך לנשים שמעוניינות בקריירה מוצלחת: אני מאוד מאמינה בהתמדה, רצון והשקעה. התמדה מובילה להצלחה וזה תקף בעיניי לכל תחום בחיים. יחד עם זאת, לכל אחת יש את סדר העדיפויות שלה, אנחנו לא יכולות להצטיין כל הזמן בכל דבר ולכן חשוב שכל אחת תדע מה המטרה שלה ולמקד את האנרגיות והעשייה במטרה.

מי ההשראה שלך? ההשראה שלי היא ההורים שלי, אני חושבת שהחינוך שקיבלתי להשכלה, למצוינות ולכיבוד כל אדם באשר הוא עזרו לי להגיע לאן שהגעתי.

מה את מאחלת לעצמך לעתיד? איפה את רואה את עצמך בעוד עשור? אני מאחלת לעצמי שתמיד אעשה דברים שאני מאמינה ונהנית לעשות אותם, ותמיד אתעורר בבוקר עם אנרגיות חדשות ליום חדש. אני מתכוונת להישאר בעולם העסקים בעתיד הקרוב, בעתיד הרחוק יותר אולי לחזור לאהבה ישנה וללמוד וללמד מתמטיקה.


אביטל מאירי, מנכ"ל פור לה וידה, מרכז לקוסמטיקה רפואית מתקדמת אביטל מאירי

​קריירה: אני מומחית בטיפולי פנים עם מיטב המכשירים והתכשירים הקוסמטיים. בעלת עסק פור לה וידה – משמעות השם היא: בשביל החיים. כל אחד ואחת צריך לעשות משהו בשביל עצמו כדי ליהנות מכל רגע בחיים.

מה מלהיב אותך בעבודתך? מלהיב אותי בעבודה שלי שמגיעות אליי נשים שלא ביקרו שנים אצל קוסמטיקאית, קובעות טיפול שמתאים להן ויוצאות מרוצות ומחייכות. ואחר כך מפרגנות במכתבי תודה. חוזרות אליי שוב ושוב, מחבקות ומחמיאות לי על התוצאה של הטיפול. זה מרגש אותי בכל פעם מחדש.

הטיפ שלך לנשים שמעוניינות בקריירה מוצלחת: ראשית, לבחור את המקצוע הנכון שאת מתחברת אליו. לאהוב את מה שאת עושה. לשבת עם עצמך ולרתום את החזון שלך ליעדים וכל הזמן להיות בעשייה. השאיפה וההשקעה תשתלם בסוף. אני בחרתי בתחום הקוסמטיקה והטיפול כי זה מה שאני – מחוברת לעולם האסתטיקה. המוטו שלי הוא להעצים את היופי שבך. אין אישה לא יפה, יש אישה לא מטופחת.

מי ההשראה שלך? האמת שאין לי אחת כזו. אני מתבוננת בעצמי, לא מסתכלת סביב מה יש אצל אחרות. אני מובילה את עצמי להצלחה.

מה את מאחלת לעצמך לעתיד? איפה את רואה את עצמך בעוד עשור? לעתיד – בריאות, נחת מילדיי ומבעלי. מודה לבורא עולם שהוביל אותי לתחום המדהים הזה. בעוד עשור אני מתכננת להתרחב עם סניפים נוספים, לפתוח בית ספר ולהעביר את הידע שלי הלאה לנשים שרוצות להצליח בתחום זה.


רותם ברנר, מעצבת תכשיטים ובעלת המותג Rotem.b Necklaces רותם ברנר

קריירה: התחלתי ליצור שרשראות כתחביב, מתוך הרצון להעשיר את הקולקציה האישית שלי. כשעוד ועוד חברות התחילו לבקש שאכין להם גם החלטתי לקחת את התחביב צעד אחד קדימה ולהפוך אותו לעסק. בחרתי להקים אתר ONLINE לאפשר לנשים לקנות שרשראות בכל זמן ולקבל אותן ישירות הביתה.

מה מלהיב אותך בעבודה שלך? מלהיבה אותי היצירה והאפקט שלה. היכולות לייצר תכשיט שברגע שעונדים אותו יכול להעלות את מצב הרוח והביטחון האישי, לגרום להרגשה טובה ולשדרג את ההופעה בשניות. התגובות המפרגנות והמשמחות של לקוחות אחרי הרכישה, זה הדלק שמניע אותי הלאה וגורם לי להמשיך ליצור ולהבין שהצלחתי.

הטיפ שלך לנשים שמעוניינות בקריירה מוצלחת: לפני כמה שנים עבדתי עם מאמן עסקי שאמר לי משפט שנשאר איתי ותמיד מהדהד לי בראש - "עדיפה התקדמות ממושלמות". וזה כל כך נכון ולכן הטיפ שלי הוא פשוט לעשות. להעז, לנסות, לא לפחד. גם אם בהתחלה זה לא יהיה מושלם. לפעמים הפחד מהכישלון משתק אותנו ואנחנו מוותרות מראש וחבל. אפשר לעשות דברים בהתחלה בקטן, לראות איך זה עובד ולהתכוונן תוך כדי תנועה ולאט לאט לגדול ולהתפתח עוד.

מי ההשראה שלך? אני מעריצה נשים שהעזו, עזבו עבודות מסודרות, הלכו בעקבות החלום שלהן ופתחו עסק עצמאי משל עצמן. בעולם התכשיטנות אני מאוד אוהבת ומעריכה את שלי דהרי גם מבחינת הדרך שעשתה בעסק שלה וגם בסוג התכשיטים.

מה את מאחלת לעצמך לעתיד? איפה את רואה את עצמך בעוד עשור? מאחלת לעצמי שאוכל להמשיך לעשות את מה שאני אוהבת, שהאהבה שלי והתשוקה שלי ליצירה ימשיכו להאיר לי את היום. עוד עשר שנים אני רוצה לראות עוד ועוד נשים נהנות מהתכשיטים שלי ולראות את העסק שלי גדל ובסוף גם יוצא מתחומי האון ליין עם סניפים ברחבי הארץ.


להצטרפות לmax עסקים