סגור לידיעתך: אנחנו משתמשים בעוגיות באתר זה לפרטים נוספים
Skip Navigation Links דף הבית מגזין max עצות לקניית תחפושות לפורים בזול באינטרנט | max

מחפשים תחפושות לילדים?

קבלו עצות לקנייה זולה ובטוחה באתרי אינטרנט בחו"ל

​​​​החודשים שלפני חג פורים הם הזדמנות נהדרת לרכוש תחפושות מקסימות בזול באתרי אינטרנט בחו"ל. איך לעשות זאת ולהימנע מהונאות בכרטיס max שלכם

בעוד כמה שבועות יתמלאו רחובות ישראל בהמוני דארת' ויידר, הנסיכה ליאה, לוק סקייווקר ודמויות נוספות מהסרט האחרון בסדרת מלחמת הכוכבים. אליהם יצטרפו עוד הרבה תחפושות שהופכות מדי שנה למשעשעות, שלא לומר מפחידות, הרבה יותר.

יש כאלה שמאלתרים תחפושת ברגע האחרון, ויש שנערכים מוקדם ומזמינים תחפושת מחו"ל באמצעות האינטרנט. התופעה גדלה משנה לשנה, ויותר ויותר ישראלים מזמינים תחפושות ואביזרים שונים מאתרי סחר בינלאומיים, בעיקר מארה"ב או מסין.

יתרון בולט הוא המחיר: פורים חל כמה חודשים לאחר "ליל כל הקדושים" האמריקאי (Halloween), ולכן אתרי הסחר האמריקאים הגדולים מציעים את התחפושות שנותרו מהחג במחיר נמוך מאוד. לצדם פועלים עשרות אתרים קטנים יותר שגם בהם הקנייה משתלמת. תחפושת שעלתה לפני "ליל כל הקדושים" 40-100 דולר, יכולה לעלות בתקופה שלאחר החג (והרבה לפני פורים) כמה דולרים בודדים. אל החגיגה האמריקאית מצטרפים אתרים סיניים מציעים לאורך כל השנה תחפושות זולות במגוון סוגים וגדלים.

רכישה באתר מחו"ל מאפשרת לרכוש תחפושת מקורית ומעלה את הסיכוי לבלוט בבית הספר או בתחרות התחפושות במקום העבודה. באתרים מסוימים תוכלו לבחור תחפושות על פי תקופות שונות בהיסטוריה, ובאתרים אחרים תוכלו לרכוש תחפושות בנושא אחד ויחיד שמתאימות לכל בני המשפחה, מה שיכול להיות משעשע או מגוחך - תלוי איך מסתכלים על זה.

עוד יתרון לקנייה ברשת הוא הנוחות: ניתן להזמין תחפושות לכל המשפחה בכל שעה נתונה באמצעות המחשב או המכשיר הנייד והחבילה תגיע עד הבית. לעתים אף לא תידרשו להוסיף תשלום עבור משלוח לישראל. ואם אתם מתלבטים מאיזה מוכר כדאי לקנות אתם יכולים לקרוא את ביקורות הגולשים, שיסייעו לכם בתיאום ציפיות: תוכלו לקנות בדיוק את מה שאתם מצפים לקבל.

להיזהר מהונאות ב​רשת

אז סיכמנו כבר שקנייה באינטרנט היא חוויה מהנה, קלה ונוחה, ובכל זאת מומלץ לשים לב לנקודה חשובה: הונאות ברשת. כמו שלא נשאיר את פרטי כרטיס האשראי גלויים בחנות פיזית, גם ברשת כדאי להקפיד על כללים לרכישה יותר בטוחה.

דרך נפוצה לנסות לקבל את הפרטים שלנו בצורה בלתי חוקית היא 'פישינג' (באנגלית 'דיוג'). מה זה אומר בעצם? פישינג הוא ניסיון לגניבת מידע רגיש על ידי התחזות ברשת האינטרנט. ברוב המקרים זה מתבצע על ידי משלוח מייל המתחזה להודעה מאתר מסחר מוכר. המייל נשלח באופן שרירותי לאלפי אנשים בעולם ומתריע על תקלה מסוימת שאירעה, כביכול, ברכישה שביצעו. בסוף המייל מופיע קישור, והנמען נדרש ללחוץ עליו כדי לעבור לאתר לצורך השלמת הפעולה.

בפועל, הקישור יעביר את מי שלחץ עליו לאתר מתחזה, שמזכיר בעיצוב ובכתובת שלו את אתר הסחר הלגיטימי. כך למשל, אתר המתחזה לאתר Amazon יעשה שימוש בצבעי האתר ובעיצוב הלוגו שלו. בכתובת האתר הוא ישתמש בצירוף אותיות קרוב, למשל Amaazon (שימו לב לאות a שמופיעה פעמיים), בהנחה שלא נשים לב להבדל. באתר המתחזה הזה יחכה דף נחיתה, בו יש להקליד את פרטי כרטיס האשראי או לבצע כניסה באמצעות שם משתמש וסיסמה. פרטים אלה ישמשו, כמובן, את אותו גורם זר בעתיד, כשיתחזה לנמען.

מה עושים? במקרה זה הערנות היא ההגנה הטובה ביותר: אם קיבלתם מייל חשוד – למשל מייל בו נכתב שיש להקליד שוב את פרטי כרטיס האשראי שלכם כאשר המוצר כבר הגיע אליכם, או שלא רכשתם כלום, או שכבר מילאתם את כל הפרטים בצורה מאובטחת באתר הרשמי - מחקו את המייל הזה מיד. אם אתם עדיין מוטרדים, גלשו לאתר המקורי (בדוגמה זו, Amazon), על ידי הקלדת כתובתו ישירות בדפדפן, ובדקו האם באמת בקשו מכם שם לעדכן את פרטיכם האישיים.


איך לרכוש בצורה בטוחה יותר עם כרטיס max?

אנו לא פונים אף פעם ללקוחות במייל ומבקשים מהם לעדכן את פרטיהם האישיים באינטרנט. לכן – אם קיבלת מייל כזה – יש למחוק אותו. זהו מייל מאתר "מתחזה", וזהו דיוג.

אם בכל זאת נפלת קרבן לדיוג, אל דאגה! חברת max מפעילה מערך איתור ומניעת הונאות, שמבצע בקרה 24/7 על הפעילות שמתבצעת בכרטיסי האשראי שהונפקו על ידה. כלל הפעילות בארץ ובעולם מנוטרת באמצעות מערכות טכנולוגיות מהמתקדמות בעולם.

אם איתרנו פעילות חריגה בכרטיס שלך, ניצור איתך קשר ונבדוק האם מדובר בעסקה שהתבצעה על ידך. ואם הבחנת בפירוט החיובים שלך בעסקה שאינה מוכרת לך, באפשרותך לפנות לשירות הלקוחות שלנו ולדווח על כך.

במידת הצורך נחסום את הכרטיס שלך ויונפק לך כרטיס חדש, וחברת max תזכה אותך על העסקאות שלא התבצעו על ידך, לפי כל דין.

אז – צאו לדוג תחפושות ברשת, אך היזהרו מדיוג. העיקר שיהיה חג פורים שמח!

קראו עוד על דיוג (PHISHING) באתר >>

לכל הכתבות