סגור לידיעתך: אנחנו משתמשים בעוגיות באתר זה לפרטים נוספים
Skip Navigation Links דף הבית מגזין max הלוואה בתנאים שמתאימים לכם – דירוג אשראי | max

כך תקבלו הלוואה בתנאים שהכי מתאימים לכם

הכירו את המערכת החדשה של בנק ישראל: היא אוספת את נתוני האשראי שלכם ומאפשרת לכם להשתמש בהיסטוריית האשראי שלכם ולקבל את ההלוואה שהכי מתאימה לכם

לא תמיד קל לנו להתרגל לשינויים, בוודאי לא כאלה שנוגעים לכיס שלנו ועל אחת כמה וכמה שינויים שכוללים חשיפת פרטים אישיים שלנו. 


לרגל השקת מערכת נתוני האשראי החדשה של בנק ישראל באפריל 2019 הכנו עבורכם שאלות ותשובות – איך המערכת הזו קשורה אליכם ואיך אתם יכולים לקבל בעזרתה הלוואות מותאמות אישית.1. רגע, קודם כל, מה בעצם השתנה?

 

ב- 12.4.2019 השיק בנק ישראל מאגר בו יישמרו, נתוני היסטוריית האשראי שלכם. המטרה היא לאפשר לגופים פיננסיים להיחשף למידע זה, רק בתנאי שתסכימו כמובן, כדי להציע לכם הלוואות ואשראי בתנאים מתאימים לנתונים האישיים שלכם.

 
2. מה המערכת עושה?

 

המערכת תאפשר ל"לשכות אשראי" להפיק, על פי הנתונים החיוביים והשליליים של היסטוריית האשראי שלכם המצויים במאגר, את דו"ח האשראי הפרטי שלכם. הדו"ח יימסר רק לגופים שתסכימו לשתף אותם במידע זה. במילים אחרות, בנקים וגופים פיננסיים חוץ בנקאיים, שמציעים הלוואות, יוכלו להיחשף למידע מדויק יותר על מצבכם הכלכלי, כדי להציע לכם תנאים מותאמים אישית לקבלת הלוואה.

 


3. מה הם בכלל נתוני אשראי? ומי אוסף אותם?

 

בנקים וחברות אשראי החלו לאסוף ולשמור את נתוני האשראי שלכם מחודש מאי 2016. המדור לטיפול בחשבונות מוגבלים בבנק ישראל, לשכות הוצאה לפועל וכונס הנכסים הרשמי הצטרפו לאיסוף הנתונים ב-31.8.2018 ושאר מקורות האשראי הצטרפו לתהליך ב-1.4.2019. היסטוריית האשראי שלכם לפני מאי 2016 לא תופיע במערכת.  


המערכת אוספת דיווחים של הגורמים השונים לגבי ההתחייבויות ומוסר התשלומים שלכם - סוגי חשבונות המתנהלים אצל בנקים או חברות אשראי ובפרט מסגרות אשראי, הלוואות שלקחתם וצ'קים שחזרו. חשיפת המידע לגופים המציעים אשראי (כמובן בכפוף להסכמתכם), תאפשר להם להציע הצעות טובות ללקוחות טובים ולהתאים את ההצעה והריבית לכל לווה.

 

במקרים מסוימים יגיע למערכת גם מידע מכונסי נכסים, מלשכות הוצאה לפועל וממדור חשבונות מוגבלים בבנק ישראל, לפיו אתם לא מצליחים לפרוע את התחייבויותיכם. מטעמים של שמירה על פרטיות הציבור, הוחלט כי המאגר לא יכלול מידע לגבי נכסים (אלא אם שועבדו לצורך קבלת הלוואה) ולגבי הכנסותיכם. בנוסף, שימוש לא מורשה בנתונים יגרור עונש חמור.

 

דיווח על פיגור בהחזר הלוואה יבוצע בתנאי שחלפו 30 ימים ממועד החיוב האחרון שלכם, בהם נמשכה החריגה או האיחור בתשלום, כאשר החוב גבוה מ-200 ש"ח. 

  

4. מי יוכל להיחשף לנתונים?

 

ראשית, אתם כמובן. בכל שלב תוכלו לפנות לבנק ישראל ולקבל דו"ח ריכוז נתונים, שיכלול בפרטי פרטים, את כל המידע שנאסף לגביכם בשנים שקדמו לכך (תוכלו לבחור אם להתמקד ב-3  או ב-10 השנים האחרונות). אתם זכאים לקבל את הדו"ח פעם בשנה בחינם, וניתן לקבל אותו יותר מכך בתשלום.

 

מלבדכם, לאחר ובכפוף לכך שתאשרו את חשיפת הנתונים, כל גורם אליו פניתם לקבלת הלוואה יוכל לקבל את דו"ח האשראי שלכם ולקבל החלטה מושכלת יותר בנוגע לפנייתכם.


max מבית לאומי קארד, המציע הלוואות לכל מטרה בתנאים נוחיםהוא אחד מלמעלה מ-20 מוסדות פיננסים הרשומים כעת באתר המערכת כנותני אשראי שרשאים לצפות בנתונים שלכם (בכפוף להסכמתכם).  5. איך ישתמשו בנתונים הללו?

 

המידע שיצטבר במאגר הנתונים של בנק ישראל יועבר לאחת משלוש לשכות אשראי שפעילות כרגע (BDI, דן אנד ברדסטריט וקו מנחה) שישתמשו בו כדי לבצע ניתוחים סטטיסטיים, מהם ייבנה מודל לדירוג אשראי. על פי המודל הלשכות יפיקו לכל אחד דירוג אשראי.  


6. לסיכום, למה כדאי לכם להסכים לחשוף לנותני אשראי את נתוני האשראי שלכם?

 

בשורה התחתונה, המערכת פותחה על ידי בנק ישראל במטרה להגביר את התחרות בשוק האשראי ולהרחיב את הנגישות להלוואות. במילים אחרות, תוכלו להשתמש ברקורד שלכם כדי לקבל הלוואות יותר בקלות ובתנאים הטובים ביותר שאפשר להציע לכם.

 

בעבר לשכות אשראי אספו מידע חלקי, שהורכב רק מנתונים שליליים, וכעת כל גוף שיכול לתת לכם הלוואות יוכל לקבל את הנתונים (בכפוף להסכמתכם) ולהציע לכם הלוואה מותאמת לנתונים האישיים שלכם.

 

יתרון נוסף, דו"ח ריכוז הנתונים שלכם יכיל מידע רב ומסודר, בו תוכלו להשתמש על מנת לבחון את התנהלותכם הפיננסית שלכם ולקבל החלטות מושכלות יותר לגבי ההתנהלות הכלכלית שלכם.ללקיחת הלוואה

*אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. *כפוף לאישור ולתנאי החברה. *הצעת ההלוואה תינתן בהתאם לנתוניו האישיים של הלקוח. *המודעה אינה מהווה הצעה למתן אשראי. *המלווה: מקס איט פיננסים בע"מ (לשעבר: לאומי קארד בע"מ)מ.