סגור לידיעתך: אנחנו משתמשים בעוגיות באתר זה לפרטים נוספים
Skip Navigation Links דף הבית מגזין max קונים חכם: כל הטיפים לקניית לרכב חדש

קונים חכם: כל הטיפים לקניית לרכב חדש

ליסינג תפעולי או מימוני? טרייד אין? עיקולים? אחריות? הלוואות? אל תיבהלו מהמושגים המקצועיים, המסלול לרכב חדש קצר מכפי שאתם חושבים. וזה אפילו לא חייב להיות יקר

'מה זה, מאיפה הכסף?', אם גם אתם מסננים ברכות דומות למראה הג'יפ החדש של השכן, אין סיבה להיות ירוקים מקנאה. לקנות רכב חדש זה לא סיפור יקר כפי שחושבים, וכדאי להכיר את כל האופציות העומדות לרשותכם. אנחנו כאן כדי לעשות סדר.

חשוב לקחת בחשבון שרכישת רכב, מבחינה כלכלית זו לא השקעה, אלא הוצאה - חלופה להוצאות נסיעות בתחבורה ציבורית או מוניות. לרכב יש הוצאות נלוות לא מבוטלות, טיפולים, דלק, חנייה וכו'.


חיים מזרחי, מנהל חטיבת רכבי היד שניה של מכשירי תנועה (סוזוקי טרייד) מפרט את האופציות העומדות לפנינו בקניית רכב חדש:

1. מכונית חדשה מהניילונים - מכונית חדשה היא על פניו האופציה היקרה ביותר, אבל זו האפשרות הטובה ביותר למי שרוצה ליהנות מחוויית הנסיעה הכי מפנקת, מאפס תקלות ולישון טוב בלילה. אם בכל זאת תצטרכו מוסך, תקבלו שירות מקצועי במוסך המורשה, ללא תשלום, במסגרת אחריות יבואן של שלוש שנים.


החדשות הטובות הן שזה אפילו לא צריך להיות יקר מאוד, ניתן לרכוש מכונית חדשה עם מקדמה של 20% והשאר בתשלומים לשלוש שנים. את המימון אפשר לקבל בהלוואה בנקאית או חוץ בנקאית.

בנוסף - הייבואנים מאפשרים פעמים רבות עסקאות טרייד אין, כלומר, במסגרת הקנייה מנכים את מחיר הרכב הישן שלכם, וחוסכים לכם גם את הטרחה של המכירה.

ועוד טיפ שיוזיל את העסקה: לעיתים ניתן למצוא באולמות התצוגה של היבואנים רכבי גיול, רכבים שלא נמכרו מסיבה כלשהי במהלך שנה, ולכן המחיר יורד, בעוד שאתם עדיין מקבלים מכונית חדשה עם האחריות ושאר הפינוקים.

גבר נוסע ברכב


2. רכב מהעבודה - ההטבה האולטימטיבית ממקום העבודה? אולי, אבל כדאי לבדוק כל הצעה לגופה. חברות גדולות חוכרות מכוניות מהיבואנים, ומחזירות אותן לאחר שלוש שנים. אם לא מדובר ברכב צמוד כחלק מתנאי התפקיד (למשל סוכן מכירות שמתוקף תפקידו מסתובב ברחבי הארץ), לפני שתגידו כן, השוו את שווי השימוש (כלומר הסכום שירד לכם מהשכר עבור הרכב) להצעות אחרות בשוק.
השוק תחרותי ורכב מהעבודה לא בהכרח משתלם יותר. הדלק הוא נקודה חשובה, אם הדלק לא כלול בעסקה, ייתכן שתוכלו לקבל רכב בתנאים דומים או אפילו טובים יותר בחוץ.


3. יד 2 ולא רק מרופא - היתרון הגדול של רכב יד 2 הוא כמובן המחיר התחרותי, ואם יודעים לבחור נכון - אפשר לחסוך משמעותית ועדיין לקבל רכב שנראה כמו חדש. רוב הרכבים הם בבעלות פרטית והרכישה נעשית במזומן, העברה בנקאית או צ'ק.

מימון רכב יד 2 נעשה בעיקר על ידי הלוואות בבנק, שמצריכות הצגת פיקדונות וערבונות או הלוואות חוץ בנקאיות, שניתנות על ידי גופים כמו חברות אשראי. היתרון בהלוואה לרכב חוץ בנקאית, נעוץ בכך שהיא לא תופסת את המסגרת בבנק. התהליך עצמו מהיר ונעשה אונליין, ללא צורך בהגעה לסניף הבנק. ב-max, למשל, גם מי שאינו מחזיק כרטיס של החברה יכול לקחת הלוואה עד 60 אלף שקל ועד 60 תשלומים ללא ערבים ובטחונות. ניתן להתחיל להחזיר את ההלוואה מחודשיים מרגע לקיחתה ועד שנה.

חשוב מאוד לבדוק את הרכב, טרם הקנייה, במכון בדיקות מוסמך, משום שרגע אחרי העברת הבעלות, רישום הרכב הוא על שמכם, ואין עם מי לדבר. כמו כן, ודאו שאתם לא קונים רכב מעוקל או משועבד, באמצעות רשם המשכונות.

ניתן לקנות רכבי יד שנייה רבים גם במגרשי היבואנים כגון, סוזוקי טרייד, סוכנויות רכב, סוכנויות ליסינג ומשווקים פרטיים. בסוכנויות מורשות תבטיחו שהרכב עבר את כל בדיקות האיכות הנדרשות, וגם תקבלו אחריות לשנה. המכוניות במקומות אלו הן מכוניות שהוחזרו מחברות או מכוניות בטרייד אין. ניתן לרכוש במזומן, או במקדמה, ואת השאר לחלק לתשלומים עד שלוש שנים בשיטת ליסינג מימוני.

גבר בתוך רכב


4. אז מה זה בדיוק ליסינג? משמעות המילה ליסינג היא חכירה/השכרה של הרכב: ליסינג תפעולי מתייחס לכך שאתם מקבלים את הזכות להשתמש ברכב, אך הוא רשום על חברת הרכב/הליסינג/מקום העבודה, והיא האחראית לתחזוקה וטיפולים. בסוף תקופת הליסינג יש אופציה לרכוש את הרכב, אך לרוב זו לא הכוונה הראשונית.

ניתן לבצע ליסינג תפעולי פרטי מול חברות רכב גדולות כמו כספא ליסינג, אלבר, שלמה סיקסט, אלדן, הרץ, אוויס, פרי, באדג׳ט. אתם מחכירים את הרכב, הוא נשאר רשום על שמם, ואתם משלמים לחברה על השימוש החודשי. זו אופציה טובה לבעלי עסקים, שרוצים לרשום את השימוש כהוצאה מוכרת למס. בתום שלוש שנות שימוש תצטרכו להחליט אם אתם רוצים לשלם את שארית הסכום ושהרכב יעבור לבעלותכם, או להתקדם לדגם הבא.

ליסינג מימוני הוא דגם נפוץ יותר לשימוש פרטי - וזה קצת מזכיר משכנתא, הרכב נרשם על שמכם, אתם משתמשים בו ואחראים לתחזוקה שלו. כלומר, על הנייר הוא שלכם, אך הוא משועבד לחברת המימון שבחרתם בהתאם לתנאי ההלוואה שמתאימים לכם.


חשוב לדעת: *אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. *הפרסום איננו מהווה הצעה למתן אשראי. *ההלוואה כפופה לאישור max. *כפוף לתנאי ההצטרפות.

להלוואה משתלמת לרכב