סגור לידיעתך: אנחנו משתמשים בעוגיות באתר זה לפרטים נוספים
Skip Navigation Links דף הבית מגזין max השכרת רכב בחו"ל – כל מה שרציתם לדעת

המדריך המלא להשכרת רכב בחו"ל

מתכננים חופשה בחו"ל הכוללת השכרת רכב? חשוב שתדעו מתי ואיפה כדאי להזמין את הרכב, מה לבדוק בחוזה ומה עושים במקרה של תאונה, תקלה ברכב. תשובות לכל השאלות

אחד המרכיבים החשובים בחופשה בחו"ל הוא השכרת רכב שיאפשר לכם ניידות ונוחות במעבר בין יעדי הטיול שונים. בעזרת rentalcars - אתר להשוואת מחירים של חברות להשכרת רכבים קיבצנו לכם טיפים חשובים שכדאי מאוד לקרוא לפני ששוכרים רכב בחו"ל.


1. מאיזו חברה מומלץ לשכור רכב? הדבר החשוב ביותר הוא להזמין רכב מחברות השכרה מוכרות ואמינות כדי שבמידה ותתקלו בבעיה תקבלו שירות ופתרון מיטבי.


2. איפה להזמין רכב? היום מרבית האנשים שוכרים רכב דרך אתרי האינטרנט השונים. מומלץ לפני השכרת רכב, להירשם לmax pay back ולאחר מכן להיכנס לאתר להשכרת רכבים. אם הסכום שנצבר הגיע ל-50 שקלים ומעלה תוכלו לקבל את הכסף חזרה לכרטיס האשראי. ניתן לצבור החזר כספי של עד 12% ממחיר הרכישה ולחסוך אותו לחופשה הבאה.


3. איזה רכב לשכור? חשוב להתאים את הרכב לצורך שלכם: לגודל המשפחה – זוג או משפחה עם ילדים ולתנאי השטח במדינה בה תיסעו – מישורית, הררית וכ"ו.

נוהג באוטו

4. מתי להזמין את הרכב? ברגע שהזמנתם כרטיסי טיסה ולינה כדאי גם להזמין רכב כי המחירים משתנים ועולים במיוחד בעונות החמות – עונת הקיץ והחגים.

5. מה לגבי מוצרים נלווים כגון כסאות בטיחות לילדים ומכשירי ניווט? חברות ההשכרה לא יכולות להתחייב למוצרים נלווים כגון כסאות בטיחות ומכשירי ניווט. לכן מומלץ להביא מהבית, לקנות בחו"ל או לציין בתהליך ההזמנה שדרוש גם כסא בטיחות. לגבי מכשיר ניווט – מומלץ להביא מהבית או להשתמש באפליקציות ניווט בטלפון הנייד.


6. מה חשוב לזכור בעת איסוף הרכב? כדי לאסוף את הרכב השכור, חובה להציג לחברת ההשכרה רישיון נהיגה בינלאומי על שם הנהג הראשי, כרטיס אשראי בינ"ל על שם הנהג הראשי , דרכון ושובר ההשכרה. בנוסף חשוב להצטייד במספר טלפון לשעת חירום בו יש מענה רציף במקרה של תאונה, גניבת רכב או כל שאלה אחרת.


7. למה חשוב לשים לב גבי כרטיס אשראי? בכל השכרה של רכב יש פקדון שחברת ההשכרה מקפיאה בכרטיס האשראי למקרה של נזק, אי החזרה בזמן או דלק שחסר. חשוב לוודא שאכן יש מסגרת פנויה בכרטיס האשראי בגובה מסגרת הפקדון.

רכב נוסע

8. מה קורה אם מאחרים לאסוף/להחזיר את הרכב השכור? חשוב ליידע את חברת ההשכרה מראש במידה ויש עיכוב באיסוף הרכב, יהיו חברות שלא יחכו ללקוח וימסרו את הרכב ללקוח אחר, בעיקר בעונות החמות, ולכן חשוב לשים לב לזה. לגבי החזרת הרכב, במידה ויש איחור חברת ההשכרה תגבה על יום נוסף שהתעריף שלו יהיה תמיד יקר יותר מהתעריף היומי ששולם אז תקפידו לקחת מקדם ביטחון.


9. מה קורה במקרה שנוסעים לטיול בין מספר מדינות? חשוב ליידע את חברת ההשכרה מראש משום שיהיו מדינות שלא ניתן לעבור אליהם או מדינות שהמעבר אליהן כרוך בתשלום מקומי נוסף. כמובן שיש גם מדינות שניתן לעבור בהן ללא תשלום. הכל תלוי בחברת ההשכרה ובתנאים שלה.


10. מדוע חשוב לצלם את הרכב באיסוף ובהחזרה? כשאוספים ומחזירים את הרכב חשוב לעבור עם נציג החברה על הרכב כדי שיציין בטופס ההשכרה אם יש שריטות או מכות ברכב ולהחתים את הנציג על הטופס. מומלץ גם לצלם את הליקויים ברכב כדי שלא תחויבו על נזק שלא ביצעתם.


11. למה חשוב לשים לב בחוזה השכרת הרכב? הגבלת קילומטרים – כדאי לבדוק האם חברת ההשכרה מחייבת על קילומטראז' גבוה.
ביטוחים – חשוב להצטייד עוד בארץ בפוליסת ביטוח החזר השתתפות עצמית (במידה וזה לא כלול בעסקה) במקרה של תאונה או נזק שעלול להגיע לאלפי דולרים. וגם לבדוק האם חוזה ההשכרה כולל נהגים נוספים או שזה כרוך בתוספת תשלום.

השכרת רכב בחו"ל

12. האם כדאי לשכור רכב עם מיכל דלק מלא או ריק? מבחינה כלכלית תמיד עדיף מלא למלא, היות שלחברות ההשכרה יש את המחיר שלהם למיכל הדלק, מה שעוד שתמיד נשאר דלק במיכל בחזרה. היתרון היחיד במלא לריק הוא שזה חוסך את הזמן של התדלוק לפני ההחזרה.


13. מהם לגבי אגרת כבישים? חשוב לברר מראש היכן משלמים אגרת כבישים והאם ניתן לרכוש מראש מדבקות מעבר בחברת ההשכרה.


14. מה עושים במקרה של עבירת תנועה, תקלה או תאונה עם רכב שכור? במקרה של עבירת תנועה או נסיעה בכביש אגרה ללא תשלום – תחויבו על כך באמצעות חברת ההשכרה בנוסף לדמי שירות. לכן כדאי לשלם את כל החובות במעמד החזרת הרכב. במקרה של תאונה או תקלה - מעדכנים את חברת ההשכרה באופן מיידי והחברה תנחה את הלקוח מה עושים.

להשכרת רכב וקבלת החזר כספי